Futboll Sport

“NË FUTBOLLIN MODERN JANË…”/ Ish-sulmuesi i Interit “përbuz” Maradonën: Nuk ke lënë shenjë në futboll

Është një ndër sulmuesit më të vlerësuar në historinë e futbollit, por për Samuel Eto’o nuk ka bërë asgjë për të qënë i madh.

Ish-lojtari i Interit dhe Barcelonës ka folur me superlativa për legjendën e kombëtares argjentinase, Diego Maradona, por sipas tij, “El Pibe de Oro” nuk ka ndikuar shumë në historinë e futbollit.

Unë kam respekt të madh për Diego Maradona, por lojtarët që kanë shënuar më së shumti në futbollin modern janë Ronaldo, Messi dhe Cristiano, ” tha Eto’o për “La Gazzetta dello Sport”.

Kujtojmë që Eto’o ka luajtur për disa vite me Messin si shok skuadre, teksa është pjesë e brezit të artë të futbollistëve, të cilët fituan thuajse gjithçka në nivel ekipor.

Related posts

SERIA A ROMAGNOLI SI THIAGO SILVA/ Ja arritja e veçantë e mbrojtësit

Isa.Autor

SKEDINA E DITES/ Parashikimi i ndeshjeve të Championsit, luajini këto kombinime

Q.Autor

FORMË E DOBËT PËR YLLIN E UNITED/ Kompania e basteve tallet me Lukakun (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment