Futboll Sport

STATISTIKAT E KUKËSIT NË KËTO 7 JAVË/ Ja “mbreti” i minutave dhe më i ndëshkuari te verilindorët

Në përfundim të shtatë javëve të para të Superiores, Kukësi i drejtuar nga trajneri Shpëtim Duro ndodhet larg pritshmërive dhe investimeve të kryera nga presidenca. Gjithsesi, distanca me kreun nuk është e madhe, vetëm dy pikë, ndonëse mbajnë vendin e shtatë në renditje.

Më poshtë “Panorama Sport” do të radhisë disa nga statistikat dhe pikantet e skuadrës kuksiane në këto shtatë javë të para.

-Vetëm një titullar të padiskutueshëm ka Kukësi. Erhun Obanor është kampion me 630 minuta, duke mos humbur asnjë sekondë nga këto 7 ndeshje. Çdo javë kanë luajtur edhe Limaj, Gavazaj, Shkurtaj, Rroca e Kitanovski, por jo me kohë të plotë.

erhun obanor

-Marlind Daku, zgjedhja e parë e Shpëtim Duros kur bëhet fjalë për të kryer ndërrimin e parë. Janë 6 ndeshje që sulmuesi është futur nga stoli. Edhe Blerim Kotobelli është në këtë listë, me një ndeshje më pak.

-Enis Gavazaj është ndërruar më shpesh. 4 ndeshje është detyruar që të mos i mbyllë. Edhe Shkurtaj me Rrocën gjithashtu kanë dalë nga fusha në tri raste.

Shkurtaj

-Shkurtaj mbetet shënuesi më i mirë i Kukësit me 5 gola. Ndërsa nga një herë e kanë gjetur rrjetën edhe Abazaj, Limaj e Musta.

-15 kartonë të verdhë për Kukësin. Më i ndëshkuari është Edis Maliqi me 3 të verdhë dhe një të kuq. -Gjashtë pasaporta për Kukësin, veç shqiptarëve, kosovarëve dhe maqedonasve, ka edhe gjermane, nigeriane dhe guinease.

-Tetë lojtarë presin shansin nga Shpëtim Duro. Domi, Çema, Mateli, Hallaçi, Rrasha, Selimi, Basha dhe Krasniqi ende nuk kanë marrë asnjë minutë në kampionat. I fundit në fakt ende nuk është rikuperuar ende, ndonëse rishtas ka nisur që të stërvitet.

Related posts

Roma zhgënjen Liverpoolin dhe Realin, Alisson nuk do të shkojë askund

Q.Autor

Dy gola kundër Romës/ Salah e sheh veten më pranë Topit të Artë

Sadik.Autor

NUK KA ASNJË DYSHIM/ Messi është “MBRET” edhe në një sport tjetër (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment