Futboll Sport

SUEDI-SPANJË/ “La Roja” synon të sigurojë kualifikimin në “Euro 2020” (FORMACIONET ZYRTARE)

Spanja do të kërkojë ta sigurojë pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian të vitit 2020 sonte në përballje me rivalin e Grupit F sonte në Stokholm.

Spanjës i nevojitet të paktën një pikë nga kjo përballje, e cila nis në orën 20:45, për ta siguruar pjesëmarrjen në Euro 2020.

Edhe Suedia është në pozitë të mirë për kualifikim, pasi radhitet e dyta me 14 pikë, katër më pak se liderja Spanja dhe një më shumë se përcjellësi i parë Rumania.

Stuhia e kuqe do të jetë pa kapitenin Sergio Ramos, i cili është i pezulluar shkaku i kartonëve.

Formacionet zyrtare:

Suedia: Robin Olsen; Mikael Lustig, Victor Lindelof, Andreas Granqvist, Pierre Bengtsson; Sebastian Larsson, Kristoffer Olsson, Albin Ekdal, Emil Forsberg; Alex Isak, Robin Quaison.

Spanja:

Related posts

EUROPA LEAGUE/ PROBLEME DHE SAKRIFICË: Kukësi sfidon Torpedon në Gjeorgji

Isa.Autor

MUNGON CR7 POR JO GOLI/ Juventus zhbllokon sfidën me Morata, por aksioni nisi nga Chiesa (VIDEO)

Delo.autor

LIVE SHORTI / Liga e Europës, Partizani sfidon sllovenët e Mariborit

Sadik.Autor

Leave a Comment