Futboll Kategoria Superiore Sport

“TRAJNERI MEMA KA BESIMIN TIM”/ Flet presidenti Halili: Nëse dikush paraqet dorëheqjen…

Presidenti i Tiranës, Refik Halili, ishte i pranishëm ditën e sotme në seancën stërvitore të ekipit, për të parë nga afër skuadrën, ku zhvilloi edhe një mbledhje me ta, dhe teknikun Mema.

Duke folur për mediat, presidenti Halili u shpreh se i ka dhënë besim Ardian Memës, dhe pret që skuadra të bëjë kthesën në ndeshjet e radhës.

“Unë vij në skuadër kur ka ndeshje të rëndësishme, ose kur kemi pësuar ndonjë humbje të një ndeshje të rëndësishme, siç ishte ajo në Vlorë. Ne edhe barazimin e quajmë humbje. Kemi humbur 3 ndeshje. Për këtë erdha të takohem me skuadrën. Mema e ka besimin për ta drejtuar skuadrën. Ekipin e ka bërë bashkë me stafin. Nëse Mema ka presion, e ka gabim. Por them, që ai është mësuar me presionin. Tirana ka gjithmonë presionin. Besimi vazhdon për të. Të gjithë janë të lirë, nëse dikush paraqet dorëheqjen, ia pranojmë dorëheqjen.” – deklaroi presidenti Halili.

Related posts

LIVE/ Milan-Lazio, Mbyllet pjesa e parë. Strakosha e Reina “kyçin qepenat”

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Barcelona-Inter, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 0-1

Delo.autor

STATISTIKAT/ MILANI kthehet “i lodhur”, INTERI pritet të bëj KËRDINË (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment