Futboll Gossip Sport

U BËNË PRINDËR PËR TË HERË TË PARË/ Ja kuptimi i veçantë i emrit që Granit Xhaka i vendosi vajzës (FOTO)

Ditën e djeshme Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij Leonita u bënë prindër për herë të parë. Lajmin e bukur e bëri të ditur vetë Graniti duke postuar një foto ku shfaqen duart e çiftit me vogëlushen.

Ndërsa sot Leonita zbuloi se princeshës së tyre ia kanë vendosur emrin Ayana.

“Prive.al” bën të ditur se Ayana është një emër indirekt Kur’anor për vajzat që nënkupton një vajzë e cila ka sy të mëdhenj dhe që është e mprehtë. Rrjedh nga rrënja (sytë) AIN-Y-N, e cila përdoret në shumë vende në Kur’an.

Ndërkohë, në kulturën etiopiane, i njëjti emër nënkupton një ‘lule të bukur’.

Related posts

Arriti sukseset më të rëndësishme si trajner/ ZINEDINE ZIDAN jep dorëheqjen (VIDEO)

Sadik.Autor

NJIHET PËR FORMAT E SAJ JOSHËSE/ Njihuni me prezantuesen SUPER SEKSI të klubit anglez (FOTO)

Delo.autor

MOURINHO DËSHIRON FORCIMIN NË EKIP/ Man United është i gatshëm të blejë 90 milionë euro mbrojtësin napoletan

Isa.Autor

Leave a Comment