TRIUMFOJNË NDAJ LAÇIT/ “Bardheblutë” mposhtin Laçin në “Selman Stërmasi”

Tirana ka fituar 2-1 kundër Laçit, në një ndeshje të luftuar, e cila është të luajtur në “Selman Stërmasi”.

Kryeqytetasit kaluan menjëherë në avantazh, në minutën e 4-të me anë të Dungës. Nuk ka zgjatur shumë gëzimi për kryeqytetasit, të cilët u ndëshkuan nga Nuabueze, pasi një gjuatje brenda zonës.

Në minutën e 45-të, Elton Kale me anë të një veprimi individual ka shënuar golin e epërsisë, duke mundur shtatlartin Stazhila.

Pjesa e dytë nuk solli asnjë gol, por Tirana kishte një rast të artë me Dungën, që ka goditur shtyllën.

Kështu Tirana me këtë trepikësh ka shkuar në kuotën e 14 pikëve, në vendin e dytë. Ndërkohë Laçi mbetet në kuotën shtatë pikëve në vendin e tetë.