Ekskluzive Futboll Sport

“AS PLESHTI AS RONALDO”/ Ja ekipi i ëndrrave të Thierry Henry me pesë yjet e futbollit

Thierry Henry ka lënë jashtë ish-shokun e skuadrës Lionel Messi nga ekipi i tij ideal.

Francezi luajti përkrah Messit tek Barcelona por zgjodhi më shumë dy ish-lojtarë të tjerë të “Katalanasve”.

“Unë do të zgjidhja Pele, Maradona, Johan Cruyff, Franz Beckenbauer … por dhe Michael Laudrup duhet të jetë pjesë e formacionit” u shpreh Henry.

“Unë kurrë nuk e kuptova që pse flisnin ashtu për Laudrup. Ai ishte shumë i nënvlerësuar.

“Kur flisni për futbollin, emri i tij duhet të jetë aty.”

AlpeSport.al

Related posts

E BUJSHME/ Mbrojtësi Kumbulla prioritet i Interit, por ka një problem madhor!

Delo.autor

SHKËLQEN NË KAMPIONATIN TURK/ Sulmuesi Cikalleshi i dhuron fitoren ekipit në frymën e fundit

Delo.autor

E PABESUESHME/ Klubi i Serisë A për rekord, 17 kombësi të ndryshme në skuadër

Isa.Autor

Leave a Comment