Futboll Sport

E BUJSHME/ Granit XHAKA nuk ka pranuar të luaj ndaj Leicester

Granit Xhaka i ka thënë trajnerit të Arsenal, Unai Emery se nuk mund të luajë kundër Leicester City.

Xhaka ishte figura kryesore në mediat britanike gjatë javës së kaluar, pasi pati një incident me tifozët.

Mesfushori me prejardhje nga Kosova ka humbur edhe shiritin e kapitenit tek ‘topçinjtë’, dhe së fundmi nuk ka pranuar të luajë kundër Leicester.

“Kam biseduar me të të martën, për atë se si ndihet dhe si po i ecin punët, pasi Xhaka po stërvitet mirë. Mirëpo ai me tha se nuk mund të luaj. Ne do ta presim,” ka thënë Emery për Granitin.

Xhaka nuk ka luajtur me Arsenal që nga incidenti që ndodhi në ‘Emirates’ kur ai ka fyer tifozët gjatë zëvendësimit të tij.

Thuhet se lojtari do të largohet nga Londra gjatë merkatos së janarit.

Related posts

ARRESTOHET ISH FUTBOLLISTI SPANJOLL/ Kishte porositur vrasjen e ish sulmuesit te Juve dhe Real Darko Kovaçeviç (EMRI DHE FOTO)

Delo.autor

Ergys Mersini replikon me Shtubinën: Iku si legen, Vllaznia të japë rrogat. Kam punuar si…

Sadik.Autor

“MË I MIRI NË BOTË”/ Lampard zbulon kundërshtarin që i ka sjellë vështirësi gjatë përballjes

Delo.autor

Leave a Comment