Futboll Seria A Sport

E PAZAKONTË NË ITALI/ Ja momenti kur portieri i mohon golin ekipit kundërshtar me ndihmën e rrjetës (VIDEO)

Ndeshja midis Ponte Pretas dhe Figueirenes në Serinë B braziliane ka prodhuar një incident mjaft interesant.

Kur po luhej minuta e 93-të e takimit dhe rezultati ishte 3-1 në favor të Figueirenses, sulmuesi i Ponte Pretas, Joao Carlos, lëshon një predhë drejt portierit të ekipit mik Guilherme Pegorari.

Topi i gjuajtur nga Carlos përfundoi në tranversë dhe më pas në tokë duke e kaluar dhe vijën e portës. Mirëpo  portieri provoi me të gjitha mënyrat që atë top ta nxirrte nga porta dhe me ndihmën e rrjetës ia arriti qëllimit.

Ky moment shkaktoi shumë zemrat tek futbollistët e Ponte Pretas, të cilët iu sulën arbitrit të ndeshjes, pasi ky i fundit nuk e dha gol.

Pa dyshim në qoftë se VAR do të ishte, kjo ngjarje flagrante do të ishte evituar.

Related posts

QESHARAKE/ Skuadra TURKE gjen zgjidhjen për financat, BLEN DHI për të mbajtur klubin

Isa.Autor

SFIDA NDAJ BETIS/ Zidane publikon listën e Real Madrid, mungon ylli i ekipit…

Delo.autor

PAS KUALIFIKIMIT NË CHAMPIONS/ Dëmtohet rëndë ylli i Barcelonës, ja sa rrezikon

Delo.autor

Leave a Comment