Futboll Sport

E BUJSHME/ Acerbi për sulmuesin e Italisë: Ai meriton të fitojë ‘Topin e Artë’

Francesco Acerbi pretendon se Lazio e meriton vendin e tretë në Serie A dhe se Ciro Immobole do të ishte i denjë për të fituar “Topin e Artë” nëse vazhdon kështu.

Acerbi është thirrur nga Italia për të zëvendësuar të dëmtuarin Giorgio Chiellini.

“Nuk kam menduar se do të isha titullar te Lazio dhe do të grumbullohesha nga Italia.

Gjithmonë bëj më të mirën time për t’u përmirësuar. Immobile? Ai është një mik dhe një sulmues i madh.

Duhet ta mbrojmë. Shpresoj që të shënojë shumë gola. Nëse vazhdon me këto ritme, ai është i denjë për Topin e Artë. Ai meriton vetëm sukses.”

Related posts

CHELSEA PËSOI HUMBJEN NDAJ LIVERPOOLIT/ Tifozët “Bluve të Londrës” dalin kundër: Ai është më i dobët se…

Delo.autor

MAVRAJT I TREGOJNË STOLIN DHE NË GJERMANI/ Trajneri Tomas Oral: Nuk ka asnjë arsye për…

Delo.autor

Gjysma e Europës pas Chiesa, Fiorentina “fërkon duart”

Sadik.Autor

Leave a Comment