Futboll Seria A Sport

INTER SYNON PËRFORCIME TË MËDHA/ Marotta kërkon të “rrëmbejë” yllin e Premier League…

Humbja e Interit me Dortmundin, në Ligën e Kampionëve duket se trazoi disi ujërat në kampin zikaltër. Konte pas sfidës foli ashpër në drejtim të klubit, për faktin se nuk ka lojtarë mjaftueshëm dhe pa eksperiencë.

Reflektimi ka qenë i shpejtë nga drejtuesit e Interit dhe Marota ka gati surprizën e janarit, për trajnerin. Siç raporton “Sport Mediaset”, Zhirud do të jetë përforcimi i parë i skuadrës në merkaton dimërore.

Francezi do të lërë Çelsin në janar, pasi vendi i tij është zënë nga të rinjtë dhe do t’i bashkohet Interit.

Pistat e tjera janë Kulusevski dhe De Paul. Ky i fundit, sipas raportimit të mediave italiane, mund të transferohet në Milano për një shumë mes 30 dhe 35 milionë eurove në merkaton e janarit.

Related posts

“LUFTA” KUNDËR RACIZMIT/ Kampioni i botës Lilian Thuram flet “PA DOREZA”

Delo.autor

EFEKTI RONALDO/ REALI ka 3 takime pa shënuar, BENZEMA është…KATASTROFË, ka 5 orë pa…

Isa.Autor

10 DITË NGA FILLIMI I SEZONIT TË RI/ Juventusi jep lajmin e hidhur për Ronaldon, ja problemi i tij

Delo.autor

Leave a Comment