Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Spanjë-Maltë. Rezultati 7-0

Pas 8 ndeshjeve në Grupin F, Spanja prin me 20 pikë, e ndjekur nga Suedia me 15 pikë.

Dani Carvajal i Real Madridit është vetëm numër për Morenon, trajneri i Spanjës e ka inkuadruar Jesus Navasin para lojtarit të Los Blancos.

 

LIVE/ Spanjë – Maltë 7-0

 

MINUTA 71/ Spanja shënon golin e gjashtë falë Gerard Moreno.

MINUTA 69/ Spanja shënon golin e pestë falë Dani Olmo.

MINUTA 63/ Spanja shënon golin e katërt falë Pablo Sarabia.

MINUTA 62/ Spanja thellon shifrat me golin e shënuar nga Pau Francisco Torres.

MINUTA 46/ Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 42/ Spanja dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Santi Cazorla.

MINUTA 24/ Spanja kalon në avantazh me golin e shënuar nga Alvaro Morata.

MINUTA 1/ Nis sfida

 

Spanja:

Malta:

Related posts

SHERR ME KUNDËRSHTARIN/ Ibrahimovic jep “show” në fundin e ndeshjes (VIDEO)

Delo.autor

LIVE/ Vetëm 3 gola në 35 minuta. PSG në avantazh ndaj Liverpoolit, Napoli dyfishon (VIDEO)

Isa.Autor

Zbërthehet Mirel Josa, Tirana dhe ”kunji” për Skënderbeun

Sadik.Autor

Leave a Comment