Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Starton sfida Eibar-Real Madrid. Rezlultati 0-2

Zinedine Zidane nuk i ka në dispozicion Gareth Bale, Marco Asensio, James Rodriguez, Marcelo, Luka Jovic e Nacho, derisa Odriozola dhe Mariano janë lënë në shtëpi për arsye teknike.

Pas het-trikut në Champions League, Rodrygo Goes është lënë në stol për sfidën me Eibarin, ashtu si Toni Kroos. Startojnë Vasquez dhe Modric.

 

LIVE/ Eibar – Real Madrid 0-2

 

MINUTA 20/ Real Madrid dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Sergio Ramos.

MINUTA 17/ Real Madrid kalon në avantazh me golin e shënuar nga Karim Benzema.

MINUTA 1/ Nis sfida

Janë publikuar formacionet zyrtare:

Eibar:

Real Madrid:

Related posts

E BUJSHME/ Ja plani i Juventusit për të siguruar shërbimet e MARCELOS, i ofron “yllin” REALIT

Isa.Autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Klopp përgatit një surprizë të madhe në formacionin anti-Real…

Sadik.Autor

Modelja serbe i “çmend” të gjithë/ Sulmuesi i njohur pendohet që ka hequr dorë nga… (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment