Futboll Sport

“MIRËSEVJEN VËLLA!”/ “Kur ne po përjetonim genocid, ju na dhatë shpresë për liri”! Tifozët e Kosovës gjest mirënjohje ndaj Britanisë së Madhe

Ndeshja Kosovë-Angli, ishte e rëndësishme në aspektin futbollistik, ku nëse Kosova fitonte kualifikohej, por kjo nuk e ka penguar tifozerinë vendase për të treguar vlera qytetari.

Për kosovarët, asgjë nuk është harruar!  Në një kohë shumë të vështirë, Britania jo vetëm ishte një ndër zërat kryesor në luftën ndaj Serbisë në 1998, por edhe hapi dyert e vendit për ta.

Ku ka më mirë sesa në një ndeshje futbolli të shprehet falënderimi për qëndrimin e tyre, e tifozët e Kosovës ishin të përgatitur për ta bërë më së miri këtë gjë.

Në fillim të ndeshjes, tifozët e Kosovës ngritën pankarta dhe flamuj anglezë. Këto pamje kanë bërë xhiron e botës.

Related posts

RIKTHEHET TEK FITORJA/ Trajneri Tuchel merr triumfin e parë me Chelsea-n, askush si ai në 9 vite

Delo.autor

RIKTHIMI NË FUTBOLLIN ITALIAN/ Ajeti ka një mesazh të qartë: Shpresoj të fitoj sërish Kombëtaren

Delo.autor

SHQIPËRI-ANDORRA/ Të dënuar për të fituar, në këtë ndeshje luhet për vendin e tretë por dhe për Edy Reja

Delo.autor

Leave a Comment