Ekskluzive Futboll La Liga Sport

SHPENZIME TË MËDHA/ Asnjë nënshkrim në merkaton e dimrit për Atletico Madrid, ja shkaku

Nuk do të ketë asnjë prurje të re për ekipin e Atletico Madrid gjatë merkatos së janarit.

Fakti që ata nuk mund të rrisin kufirin e pagave të tyre do të thotë që 22 lojtarët që janë regjistruar aktualisht janë të njëjtët me të cilët do të përfundojnë sezonin.

Me pagat mbi 500 milion euro këtë sezon, nuk ka vend për shpenzime të mëtejshme.

E vetmja mënyrë që ata të nënshkruanin mund të ishte shitja e një lojtari, por kjo nuk është në planet e klubit.

Ata e bënë këtë në vitin 2019 kur Alvaro Morata u  për shkak të një dëmtimi të Diego Costa, por kjo nënkuptonte humbjen e Gelson Martins dhe duke e lënë Jonny të lire në merkato.

Këtë vit, nuk do të ketë kaq shumë lëvizje në janar.

AlpeSport.al

Related posts

Ronaldo nis aventurën bardhezi, debutimi pritet në…

Sadik.Autor

Collina: Ja ku konsiston vështirësia e përdorimit të VAR-it në Champions

Sadik.Autor

Lippi: Interit i mungojnë lojtarë kampionë në skuadër

Q.Autor

Leave a Comment