Futboll Seria A Sport

TOTTI KËRKON SHKËLQIMIN EDHE JASHTË FUSHËS/ Nga viti i ardhshëm legjendën e Romës do ta shohim…

Françesko Toti njihet si një nga legjendat më të mëdha të futbollit, por edhe si një figurë ikonë e Romës.

Për 25 vite, Toti i kushtoi të gjithë karrierën e tij ngjyrave verdhekuqe, ku fitoi dashurinë e tifozëve të kësaj skuadre, për atë që ai dha në fushën e lojës. 786 ndeshje  të zhvilluara dhe 307 gola të shënuar, nga një legjendë e cila do të qëndrojë gjithmonë në zemrat e romanistëve.

Pasi shkëlqeu në fushat e blerta, tashmë 43-vjeçari kërkon shkëlqimin edhe jashtë tyre. Nga viti i ardhshëm, Totin do ta shohim në një profesion tjetër, në atë të aktorit. Dy seriale kushtuar ikonës verdhekuqe, ku do të marrë pjesë edhe vetë Toti.francesco-totti-roma-lazio-serie-a-11012015_d6tw95talg411qmdpbq8iyk1r

Dy serialet do të titullohen, “Mbrëmë si kapiten” dhe “Një kapiten”, dy seriale me nga 6 episode secili, të cilët do të zgjasin nga 50 minuta. Pikërisht personazhi kryesor në këto, do të jetë Toti, i cili tashmë do të tregojë vlerat e tij, edhe në rolin e aktorit.

Related posts

Milan planifikon përforcimet, këto janë kërkesat e çmendura të Gattusos

Sadik.Autor

RENDITJA E KLUBEVE ME FITIM TË LARTË/ “Los Blancos” kap fronin e pushtetit ekonomik, Barcelona ngjit shkallët (FOTO)

Delo.autor

PATI FATIN E BABAIT/ Një tjetër ZIDANE LARGOHET nga REAL MADRIDI

Isa.Autor

Leave a Comment