Sport Tennis

TRIUMFON NË GJYSMËFINALE/ Tenisti Djokovic rikthehet fitues në Paris, merr turneun e fundit Masters

Tenisti serb Novak Djokovic ka triumfuar në turneun e fundit Masters të sezonit atë të parisit, duke mundur 2-0 (6-3, 6-4) në finale rusin Denis Shapovalov. Një ndeshje e dominuar nga serbi, që në të dyja setet pati epërsi.

Shapovalov, edhe pse më i freskët, pasi nuk pati rival në gjysmëfinale (u tërhoq Nadal), nuk përfitoi nga ky fakt. Përvoja dhe talenti i Djokovic bënë diferencën në fushë, duke e merituar fitoren.

Related posts

VIJON PROJEKTIN EUROPIAN ME KLUBIN KORÇAR/ Ardian Takaj heq dorë nga plani Dinamo, ja shkaku

Delo.autor

PANIK NË ANGLI/ Zhduket avioni që po sillte sulmuesin argjentinas (FOTO)

Delo.autor

PAMJET QË PO TËRBOJNË SPANJËN/ Ylli i La Liga-s kërcen pa maskë në diskotekën ku janë infektuar 12 persona (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment