Futboll Sport

“ZEMRA MË DJEG KUR TË SHOH NË ZI, BËHU…”/ Mesazhi emocionues i “Ballistëve” nga ndeshja e sotme (FOTO)

Tmerr, panik dhe bilance tragjike. Shqipëria u zgjua dje nën lëkundje të forta sizmike, që e kanë kaluar edhe tërmetin e fuqishëm të shtatorit. Pasojat e rënda kanë bërë që vendi sot të jetë në ditë zie kombëtare.

Gjasula Strakosah

Ndërkohë, zisë Kombëtare të Shqipërisë, i është bashkuar edhe Federata e Futbollit në Maqedoni. Ata kanë vendosur që të gjitha ndeshjet që do të zhvillohen sot për kampionatin maqedonas, do të nisin me një minutë heshtje.

maqedoni-federatr

Nuk kanë munguar as mesazhet emocionues nga tifozët shqiptarë në Maqedonin e Veriut. Tifogrupi “Ballistët” e Tetovës, kanë shpalosur ditën e sotme në përballjen ndaj Struga Trim & Lum, një banderolë ku shkruhej “Zemra më djeg kur të shoh në zi, bëhu e fortë nëna Shqipëri”.

Ballistet

Related posts

Pikante në tribuna/ Presidenti i Francës “tërbohet” nga gëzimi, presidentja kroate i afrohet dhe…

Isa.Autor

Pedrosa dominon provat e lira në Brno, Rossi më mirë se Marquez

Sadik.Autor

SKANDAL NË ARGJENTINË/ Përdhunuan një vajzë, arrestohen dy futbollistët…

Delo.autor

Leave a Comment