Futboll Sport

BARCELONA E ELEMINOI NGA CHAMPIONSI/ Inter ngushëllohet me 8 milion euro nga shitja e biletave

Inter-Barcelona do të kujtohet si sfida në të cilën zikaltrit bënë “vetëvrasje” dhe u eliminuan për të dytin vit radhazi në fazën e grupeve të Championsit.

Por, do të kujtohet edhe si sfida në të cilën arkëtimet nga tifozët për një ndeshje të luajtur në Itali thyen çdo rekord.

7 milionë e 889 mijë e 495 euro arkëtoi Interi nga prania e 72 mijë tifozëve nga e gjitha bota që ishin në “San Siro” për të mbështetur skuadrën zikaltër.

Arkëtimet rekord ishin fitorja e vetme e zikaltërve në këtë duel, sepse pjesa tjetër tashmë është vetëm histori.

Related posts

SKANDAL NË AMERIKË/ Gushte, shkelma dhe fyerje, sportisti i njohur përfshihet në sherrin masiv (VIDEO)

Delo.autor

TRIUMFUAN NË “FA CUP”/ Dëgjojeni si çmendet komentatori anglez pas super golit të Celinës (VIDEO)

Delo.autor

Tragjedia në Xhenova/ Skuadra e Sampdorias kërkon shtyrjen e ndeshjes

Isa.Autor

Leave a Comment