Futboll Sport

BOTËRORI I KLUBEVE/ Legjenda Xavi eliminohet, “dështaku” i Milanit realizon nga 30 metra (VIDEO)

Pasi u kualifikuan në turin e parë ndaj ekipit fitues të Oqeanisë, Al Sadd i Xavi Hernandez eliminohet menjëherë në raundin tjetër të Botërorit të Klubeve, përballë meksikanëve të Monterrey me rezultatin 3-2 dhe njëri nga golat shënohet edhe nga Lionel Vangioni, dështaku i Milanit dhe që me kuqezinjtë ka luajtur në sezonin 2016-2017, teksa më pas u transferua në Meksikë.

Në gol edhe Funes Mori, që në Argjentinë e kanë cilësuar dikur super talent, por që humbi rrugës. Kështu, në fazën gjysmëfinale të turneut (duke parë edhe eliminimin e Es Tunis, ekipi fitues i Afrikës) do të përballen Liverpool-Monterrey dhe Flamengo-Al Hilal.

Related posts

E ARDHMJA E YLLIT “ZIKALTËR” NË RREZIK/ Interi në mes dy zjarreve për paktin anti-Icardi, ja hipotezat

Delo.autor

FLET PËR TË ARDHMEN E YLLIT FRANCEZ/ Presidenti i Atleticos: Griezman do të ketë pasoja, nëse…

Delo.autor

E PABESUESHME/ Në Napoli fytyra e Ronaldos përdoret për të fshirë… (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment