Futboll Sport

CEREMONIA E “TOPIT TË ARTË” PËR FEMRA/ Ja kush u zgjodh futbollistja më e mirë në botë për vitin 2019

Ka nisur publikimi i emrave të futbollistëve të cilët kanë qenë pjesë e votimimit për “Topin e Artë”. Ashtu siç ndodh zakonisht, revista e njohur “France Football”, ka nisur numërimin mbrapash duke publikuar emrat e futbollistëve të cilët kanë marrë më pak vota, teksa në fund do të jetë radha e fituesit të “Topit të Artë”, për të cilinin nuk ka dyshime që do të jetë Lionel Mesi.

Kjo gjë është zbuluar disa ditë më herët nga ceremonia zyrtare nga prestigjiozia “El Mundo Deportivo”.  Për sa i përket listës së 20 emrave, bie në sy mungesa në top 10-ce e futbollistëve si De Ligt, Hazard dhe De Jong, të cilët priteshin të ishin në top 10-çe, por kjo gjë nuk ka ndodhur. Në vijim, lista sipas radhës që përditësohet vazhdimisht nga “France Football”:

Fituesja e “Topit të Artë”, për femra: 

– Megan Rapinoe

Related posts

E ARDHMJA E GRIZMAN NË DILEMË/ Atletico gati të paguajë klauzolën e yllit portugez…

Delo.autor

E KONSIDEROJNË DOPING/ Spinaqi hiqet nga dieta e sportistëve, ja shkaqet befasuese

Delo.autor

Besnik Hasi si “plan B”/ Zbuloni gjashtë arsyet për të drejtuar Kombëtaren

Sadik.Autor

Leave a Comment