Futboll Seria A Sport

“MILAN PO PËRMIRËSOHET NË KAMPIONAT”/ Flet Zambrotta: “Kuqezinjtë” duhet të transferojnë…

Milani është rikthyer te fitorja ditën e djeshme, teksa mposhti në transfertë Parmën me rezultatin 1-0, falë një goli të Teo Hernandez në minutën e 88’.

Pikërisht me fjalë të mira për Hernandez ka folur edhe ish-mbrojtësi i Milanit, Chaluka Zambrotta.

Ky i fundit në një intervostë të dhënë, është shprehur se francezi është përshtatur shumë mirë, duke thënë se Milanit i duhet edhe Ibrahimoviçi. “Teo Hernandez po bën një kampionat të shkëlqyer dhe është përshtatur shumë mirë me kuqezinjtë. Edhe Konti erdhi nga një ndalesë e gjatë, por tani po bën mirë. Në përgjithësi i gjithë ekipi është përmirësuar ndeshjet e fundit.

Ibra? Ai gjithmonë është një pikë referimi, një lojtar me cilësi të shkëlqyera. Ka një forcë të madhe dhe personalitet në dhomat e zhveshjes. Milanit i duhet një lojtar i tillë.”, u shpreh Zambrota.

Related posts

(FOTO) Transferimi i Coutinhos në Barcelonë, zbulohen strategjitë e Valverdes në formacion

Q.Autor

ËSHTË BLERJA E FUNDIT E “BARDHEBLUVE”/ Flet Kristi Vangjeli: Nuk e kam tradhtuar Skënderbeun…

Delo.autor

NDESHJA TIRANA-KASTRIOTI/ Arbitrat çështje delikate, ja zgjedhja e FSHF për këtë sfidë

Delo.autor

Leave a Comment