Futboll Sport

E ÇUDITSHME NË KUPËN E TURQISË/ Shikoni në çfarë terreni luajnë milionerët Robinho dhe Demba Ba (VIDEO)

Shpesh herë futbollistë të ndryshëm pasi e shijojnë futbollin e tyre, në fund të karrierës fillojnë të mendojnë edhe për anën financiare.robinj

Kjo ndodhi edhe me sulmuesin brazilian Robinjo, i cili pas aventurave me ekipe të mëdha si Milani, Reali dhe Sitit, në 2015 vendosi të kalonte në kampionatin kinez, te Guanzhu Evergrande. Aty nuk u përshtat dot, dhe pas 6 muajsh vendosi të rikthehej në vendlindje ku luajti për dy sezone me Atletiko Mineiron.

Nga janari i këtij viti, sulmuesi luan për turqit e Bashksehirit, ekip ku luan edhe një tjetër futbollist që gjithashtu ka luajtur për skuadra të mëdha europiane siç është Demba Ba.

khjk

Pikërisht së fundmi ata janë përballur me një situatë të çuditshme, teksa iu është dashur të luajnë në një fushë, ku nuk mund të luhet futboll, teksa zhvilluan ndeshjen e Kupës së Turqisë, mes H. Trabzon dhe Bashakshehirit, që u fitua nga këta të fundit me golin e Demba Ba.fush

Para fillimit të ndeshjes kjo fushë ishte e mbuluar nga uji, me punëtorët që u munduan ta largojnë atë, por përsëri ishte e vështirë të luhej aty. Sigurisht që të dy futbollistët që kanë bredhur gjithë botën, nuk e kishin menduar ndonjëherë se do të luanin në kushte të tilla.

Related posts

E BËRI ËNDRRËN REALITET ME KOMBËTAREN/ De Biasi zbulon ekipin që refuzoi kur ishte trajner i Shqipërisë, ja deklarata

Delo.autor

NDESHJA WATFORD – MANCHESTER CITY/ Citizens synojnë shkëputjen në distancë sigurie

Isa.Autor

Umtiti arrin marrëveshje me Unitedin

Q.Autor

Leave a Comment