Futboll Seria A Sport

E ÇUDITSHME NGA ITALIA/ Klubi i Serisë A një hap larg rikthimit të trajnerit që e shkarkoi para 1 muaji… (FOTO)

Skenar i çuditshëm në Serinë A. Klubi i Breshas shkaroi para 1 muajit trajnerin Euxhenoi Korini, teksa së fundmi është vetëm 1 hap larg rikthimit të tij në stolin e skuadrës bardheblu.

Mediat italiane raportojnë se trajneri pati sot një takim me drejtuesit rreth orës 14:30, teksa në orët e ardhshme, pritet riemërimi i tij në skuadrën e Breshas, si dhe shkarkimi i Fabio Grosos, i cili i zuri vendin Korinit 1 muaj më parë.

33.0.537519776-0015-kDuH-U3150510724484CGC-1224x916@Corriere-Web-Brescia-593x443

Një situatë me të vërtetë e rrallë, që një trajner i niveleve të larta, të shkarkohet para 1 muaji dhe të rikthehet në stolin e skuadrës vetëm 1 muaj më pas.

Korini

Related posts

NAPOLI NDERON TRAJNERIN E KOMBËTARES/ Flet zyrtari i klubit italian: Edy Reja i ka dyert e hapura…

Delo.autor

DËNIMI I MANCHESTER CITY NGA UEFA/ Reali gati të “rrëmbejë” dy yjet e anglezëve, ja emrat

Delo.autor

NË PRAG TË NDESHJES NDAJ GENOAS/ Allegri: Ronaldo nuk do grumbullohet, De Ligtin do ta…

Delo.autor

Leave a Comment