Futboll Sport

SOLIDARIZIMI NUK NJEH KUFIJ/ Tifozët grek nisen drejt Shqipërisë për ushqime dhe barna mjekësore (FOTO)

Solidarizimi i madh nga Greqia për Shqipërinë dhe momentet e vështira që ne po kalojmë, nuk ka ardhur vetëm me fjalë, por edhe me vepra.

Tifogrupi besnik i Iraklis, ka njoftuar mbërritjen e një pjese të anëtarëve të tyre në Shqipëri.

Me vete janë marrë rroba, barna mjekësore dhe ushqime për të prekurit nga tërmeti.

Si një vend që e ka përjetuar një tragjedi të tillë, grekët kanë dhënë një mesazh fantastik për të treguar se humanizmi dhe solidarizimi nuk njeh kufijë.

Αντιπροσωπεία του συνδέσμου βρέθηκε στην Αλβανία και παρέδωσε φάρμακα, ρούχα και ξηρά τροφή για τους πληγέντες από τον…

Gepostet von Αυτόνομη Θύρα 10 / Iraklis Gruppo Autonomo est. 2007 am Sonntag, 1. Dezember 2019

Related posts

PAS NDRYSHIMEVE NË GRUMBULLIM/ Panucci “thyen” rregulloren e “FIFA”-s, ja shkaku kryesor

Delo.autor

PREKËSE/ DERBI KA EMRIN E TIJ: Babai i LEOS përlot SHQIPTARËT me foton në stadium (FOTO)

Isa.Autor

Botërorit i “humbasin” 10 Topa të Artë brenda ditës

Sadik.Autor

Leave a Comment