Futboll Sport

EMOCIONUESE/ Kur futbolli kthehet më shumë se sa një sport, CALLEJON shpërthen në lot (VIDEO)

Futbolli shpesh shkon përtej asaj që shohim në fushë dhe shumë tifozë krijojnë një lidhje të veçantë me klubin e tyre të zemrës si dhe me lojtarët. Një moment emocionues vjen nga Bolivia, ku një tifoz i vogël i skuadrës Bolivar hpërthen në lot pas ndeshjes së fundit të Callejon. Vëllai binjak i futbollistit të Napolit, Juanmi Callejon, do i japë lamtumirën klubit të Bolivar, ku ka luajtur 2 sezone dhe ka qenë një element i rëndësishëm.

Por spanjolli ka rrëmbyer zemrat e shumë tifozëve, madje një djalë i vogël nuk i mban lotët dhe kërkon që ai të vazhdojë të qendrojë në ekip. Ky moment ka prekur së tepërmi edhe Callejon, që i dhuron fanellën e tij tifozit dhe më pas largohet mes lotësh.

Related posts

NUK I MORI NË EUROPIAN/ De Biazi: S’pendohem për Rashicën dhe Salihin, ja pse vendosa ashtu

bora.autor

Man United ka dyfishuar epërsinë ndaj Fulham, Juan Mata shënon një gol fantastik (VIDEO)

Isa.Autor

LIVE/ Kosova-Malta: Shpërthen festa në “Fadil Vokrri”, dardanët përsëri në avantazh (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment