Futboll Kategoria Superiore Sport

FITORJA NË DERBI PAS 5 VITESH/ Lojtarët e Tiranës e “djegin” në lokalet e natës në kryeqytet (VIDEO)

Tirana mori një fitore shumë të rëndësishme ditën e djeshme, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Partizanin në derbi, në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin Kombëtar “Air Albania”.

Një fitore në derbi bardhebluve iu mungonte prej afro 6 vitesh, teksa vetëm ditën e djeshme e kanë thyer këtë mallkim.

Gëzimi të tifozët dhe lojtarët ishte i madh për këtë fitore, me këta të fundit që e festuan deri në orët e para të mëngjesit. Në videot që kanë postuar në rrjetet sociale, shihen futbollistët bardheblu, të cilët të bashkuar festojnë në një nga lokalet e natës në kryeqytet.
bandicam 2019-12-14 09-47-28-480

Duket se kjo fitore në derbi ka sjellë edhe entuziazmin në skuadër te bardheblutë, të cilët tashmë shpresojnë që të vazhdojnë me rezultatet pozitive.

Për më shumë shikoni videon e festës së lojtarëve në lokalet e natës:

Related posts

“E ADMIROJ PREMIER LEAGUE”/ Rrëfehet Sergio Ramos: Ronaldo? Është një lojtar i madh por…

Delo.autor

“LAMTUMIRA IME NUK ËSHTË IRONIKE”/ Torres rrëfen lamtumirën e tij: Ja arsyeja e tërheqjes dhe e ardhmja

Delo.autor

SARRI MERR LAJMIN E MIRË/ Rikthehet në stërvitje pas operacionit në gju mesfushori… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment