Futboll Seria A Sport

KAMPIONËT E ITALISË “TËRBOJNË” INTER/ Juventus i “rrëmben” për 50 milion euro mesfushorin…

Juve “tërbon” Interin, i rrëmben mesfushorin e talentuar për 50 mln euro

Interi ishte në negociate të avancuara me Dejan Kuluevskin, por mesa duket Juventusi ka parakaluar rivalët për titull duke arritur akordin me futbollistin e huazuar tek Parmë por që kartonin  etij e ka Atalanta.

Dy mediat e njohura të futbollit “Sky Sport Italia” dhe “Gazzetta dello Sport” pretendojnë se palët kanë arritur një akord personal me 19-vjeçarin, ndërsa thuhet se “Zonja e Vjetër” është e gatshme të paguajë plot 50 milionë euro për kartonin e lojtarit të Atalantës, i cili aktivizohet këtë sezon në formë huazimi te Parma.

Po këto dy media shkruajnë se Kulusevski do të vishet bardhezi pas përfundimit të këtij sezoni.

Related posts

E PABESUESHME/ De Biazi i del në mbrojtje Panuçit: Kundërshtari vraponte shumë, ishte më e vështirë…

Isa.Autor

DJALI I TARES ME MESAZH KRENARIE/ Etien tregon për cilën kombëtare do të luajë (FOTO)

Delo.autor

TELENOVELA E YLLIT BRAZILIAN VAZHDON/ Pochettino zbulon skenarët për rinovimin e Neymar dhe Mbappe

Delo.autor

Leave a Comment