Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Mbyllet ndeshja Barcelona-Mallorca. Rezultati 5-2

Barcelona do të tentojë t’i marrë tri pikët e ndeshjes së sotshme kundër Mallorcas, për t’u barazuar me pikë me Real Madridin dhe për ta marrë kreun e La Ligës sërish.

Barcelona do ta presë skuadrën e Mallorcas sonte në orën 21:00 në stadiumin Camp Nou, për ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të të La Ligës.

Klubi katalonas i drejtuar nga Ernesto Valverde i ka fituar pesë ndeshjet e fundit në të gjitha garat, ndërsa s’di për humbje që gjashtë ndeshje. Në anën tjetër, Mallorca s’ka arritur ta mbajë portën e paprekur që gjashtë ndeshje.

 

LIVE/ Barcelona – Mallorca 5-2

 

MINUTA 64/ Mallorca ngushton diferencën me golin e shënuar nga Ante Budimir.

MINUTA 46/ Nis pjesa e dytë

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 43/ Barcelona shënon golin e katërt falë Luis Suarez.

MINUTA 41/ Barcelona thellon shifrat me golin e shënuar nga Lionel Messi.

MINUTA 35/ Mallorca ngushon shifrat me golin e shënuar nga Ante Budimir.

MINUTA 17/ Barcelona dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Messi.

MINUTA 7/ Barcelona kalon në avantazh me golin e shënuar nga Antonie Griezmann.

MINUTA 1/ Starton sfida

Formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Related posts

LUFTË PËR NJË PIKË/ Kamza dhe Flamurtari dhurojnë SPEKTAKËL për tifozët

Isa.Autor

EKSTRAKOMUNITARËT/ Brexit TREMB futbollin anglez, ja masat që priten nga federata

Isa.Autor

Ngjallet garda e vjetër e huliganëve anglezë: Rusi bëhu gati, po vijmë!

Sadik.Autor

Leave a Comment