Futboll La Liga Sport

TRIUMFOJNË NË “CAMP NOU”/ “Katalanasit” mposhtin Mallorcan me “POKER, Messi shkruan historinë

Barcelona bëri detyrën në sfidën përballë Mallorcës në “Camp Nou”, teksa fitoi me rezultatin e thellë 5-2, në një takim ku Lionel Messi frestoi me një tripletë Topin e Artë të gjashtë në karrierë, që mori pak ditë më parë në Paris.

Katalanët zgjidhën gjithçka që në pjesën e parë, kur arritën të shënojnë 4 herë, ndërsa përveç tripletës së Messit, dy sulmuesit e tjerë Antoinne Griezmann dhe Luis Suarez kompletuan goleadën e katalanëve, duke zhvlerësuar dopietën e Budimir për miqtë.

Kjo ishte tripleta e 35-të në karrierë për “Pleshtin” argjentinas, që në fillim të takimit prezantoi para publikut Topin e Artë, ndërsa në fund mori topin e ndeshjes në shtëpi, ashtu siç e do zakoni.

Më herët Valencia fitoi derbin përballë Levantes me rezultatin 2-4 me përmbysje, në një takim që ishte vërtetë spektakolar. Pjesa e parë u mbyll nën siglën e Roger, që pasi shënoi dy herë në portën e Valencias, devijoi topin edhe në portën e tij.

Pjesa e dytë foli tërësisht për Valencian, që shënoi dy herë shpejt me Kevin Gamiero dhe më pas ishte Torres që vulosi fitoren në minutat e fundit, me golin e katërt.

Tabela e renditjes në La Liga kryesohet nga Barcelona me 34 pikë, po aq sa ka edhe Reali i Madridit, ndërsa dy skuadrat duket se do të shkojnë me pikë të barabarta edhe në El Classicon në 18 dhjetorit.

Related posts

Goditet trajneri Gunes, anulohet gjysmëfinalja mes Fenerbahce dhe Besiktas

Sadik.Autor

Humbi me Veronën, Milani anulon festën e Krishtlindjes

Delo.autor

I krahasoi me shitësit në plazh, biznesmeni i kërkon falje kombëtares së Senegalit

Sadik.Autor

Leave a Comment