Futboll Kategoria Superiore Sport

PAS TRE HUMBJEVE RADHAZI/ Kampionët në fuqi mposhtin Vllazninë në “Selman Stërmasi”

Partizani është rikthyer te fitorja pas tre humbjeve radhazi. Skuadra e drejtuar nga Kalari, ka mundur me rezultatin e ngushtë 1-0 Vllazninë.

Goli i shënuar nga Eneo Bitri, ishte ai që vendosi këtë sfidë kaq delikate për të kuqtë.

Pjesa e parë ishte tepër e vakët, me shumë pak raste shënimi nga të dyja skuadrat. Pasime të gabuara dhe një ritëm jo i lartë, karakterizuan këtë 45 minutësh të parë.

Edhe pjesa e dytë nisi e tillë, por goli i Bitrit i dha ngjyrë sfidës dhe skuadrat u hapën, duke humbur raste të tjera për të gjetur golin.

Me këtë fitore Partizani ka shkuar në kuotën e 28 pikëve po kaq sa ka dhe Tirana, por të kuqtë ndodhen në vendin e katërt. Ndërsa Vllaznia mbetet në kuotën e 23 pikëve në vendin e shtatë.

Related posts

“KAM VUAJTUR SHUMË, KAM PËRJETUAR SHUMË DHIMBJE”/ Van Basten: Unë s’do të jem kurrë më trajner

Delo.autor

Manchester City merr kapitenin e Francës U-18, konsiderohet si pasardhësi i Kante

Isa.Autor

ÇËSHTJA “SUAREZ”/ Testuesi mohon bisedat me Fabio Paratici-n, ja kur pritet të merret vendimi…

Delo.autor

Leave a Comment