Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

PO SHKËLQEN NË KAMPIONATIN GREK/ Mesfushori shqiptar gjen rrugën e rrjetës me Atromitos (VIDEO)

Miqtë shënuan 2 gola të shpejtë në minutat 5 dhe 20, teksa Andoni u përpoq të rihapte sfidën në minutën e 43-të, duke realizuar nga pika e bardhë e penalltisë, por vetëm kaq, pasi triumfues në këtë përballje doli Atromitos.

Ky ishte goli i dytë në kampionat për futbollistin shqiptar, që prej disa sezonesh aktivizohet te skuadra e AEL Larisës.

Në 14 ndeshjet e kampionatit, skuadra ku aktivizohen 2 mesfushorët shqiptarë, ka arritur të grumbullojë 19 pikë, duke u renditur në vendin e 6-të.

Related posts

Mbyllet marrëveshja, Partizani gjen zgjidhje më në fund

Q.Autor

SHËNOI GOLIN E PARË PAS 7 MUAJSH ME MILANIN/ Ja premitimi i Bakayokos që habiti të gjithë (VIDEO)

Delo.autor

LIVE/ Goli i Gurit dhe superpritjet e Likës, Kukësi e mbyll në avantazh pjesën e parë (VIDEO)

Q.Autor

Leave a Comment