Futboll Kosova Sport

MURIQI PËRPLASET ME SHOKUN E SKUADRËS/ Nuk përmban inatin me liderin e Fenerbahçes (VIDEO)

Humbja ndaj Sivasporit në kampionat është përjetuar keq nga skuadra e Fenerbahçes. Ndeshja e sotme 3-1 i kushtoi ekipit të njohur turk dy lojtarë të tij, të cilët u ndëshkuan me karton të kuq. Por, sjellja e kapitenit të Fenerbahçes Ozan Tufan ndaj arbitrit ka acaruar pa masë sulmuesin e verdhebluve si dhe shokun e tij të skuadrës Vedat Muriqin.Debatet e vazhdueshme me gjyqtarin i kushtuan Tufanit daljen nga fusha me kartonin e dytë të verdhë. Në momentin që po i dorëzonte shiritin e kapitenin Muriqit, ky i fundit është acaruar deri sa plasi në tapetin e gjelbër shiritin e kapitenit.

Debati i vazhdueshëm me arbitrin dhe mospërqëndrimi te loja irrituan sulmuesin e Kosovës, i cili kërkon që Tufan të jetë shembull për shokët e skuadrës.

Reagimi i tij ka tërhequr vëmendjen e shumë futbolldashësve në Turqi.

Related posts

VENDIMET PËR PARREGULLSITË / Disiplina publikon masat ndaj ekipeve. Ja gjobat dhe dënimet

Delo.autor

SUPER EGNATIA/ Apolonia “befasohet” në shtëpi, fierakët afër “zonës së ftohtë”

Isa.Autor

Mesazhi prekës i Bobanit: Shpresoj të luaj futboll me Fadilin në botën tjetër

Sadik.Autor

Leave a Comment