Futboll Kategoria Superiore Sport

TËRMETI TRAGJIK/ Trajneri Daja solidarizohet me viktimat, shmang deklaratën

Ilir Daja nuk ka dashur të prononcohet pas miqësores së zhvilluar dje. Shkak është bërë gjendja që po kalon vendi ynë, si pasojë e tërmetit katastrofik që ra më 26 nëntor.

Një shenjë respekti ai ka evituar daljen para mediave të paktën në këtë rast. E megjithatë, në bisedën e zhvilluar më të, trajneri ka bërë me dije se ky test miqësor ishte i nevojshëm për ekipin.

Fillimisht për të mbushur ciklin javor me një ndeshje, pavarësisht se jo në forcën dhe vështirësinë e kundërshtarit që do të përballen javën e ardhshme dhe së dyti për të parë grupin e lojtarëve që nuk kanë marrë fort hapësira. Në këtë takim, tekniku bardhekuq është limituar për zgjedhjet e tij.

Ai vendosi të mos i aktivizojë lojtarët që kanë pasur probleme së fundmi si Dita, Krasniqi apo Daja, duke u dhënë më shumë vëmendje të rinjve.

Related posts

Humbën në eskursionin e zhvilluar gati dy javë më parë, gjendet ekipi i futbollit dhe trajneri (FOTO)

Isa.Autor

Brazili sfidon Belgjikën/ Shoku i Neymarit s’ka formulë për të ndalur brazilianin

Isa.Autor

Ja çfarë tha Spalleti pas ndeshjes miqësore kundër Zenitit

Sadik.Autor

Leave a Comment