Futboll Sport

ZYRTARE/ Everton shkarkon nga drejtimi i skuadrës trajnerin Marco Silva

Everton dhe Marco Silva janë vendosur të shkëpusin marrëdhënien midis tyre. Blerja e shumë futbollistëve nuk ka mjaftuar që skaudrës nga Liverpuli t’i vijnë rezultatet dhe për këtë arsye ka vendosur që ta shkarkojë trajnerin portugez.

Nuk dihet akoma se kush do ta zëvendësojë Silvan, i cili u prit me shumë bujë, por nuk regjistroi rezultatet e pritura. Shkarkimi i Silva vjen pikërisht para ndeshjes që Everton e luan me Chelsea, dhe pas humbjes së pësuar ndaj ekipit Liverpool (2-5).

Related posts

“PO FLASIM PËR SULMUES”/ Richards mbetet pa fjalë nga pretendimi mbi Ronaldon pas humbjes me Wolves

Delo.autor

NUK NDALEN MILIONAT/ PSG synon një tjetër blerje TRONDITËSE tek Napoli. Pritet ardhja e…

Delo.autor

SPEKTAKOLAR/ BENZEMA bën MESSIN, goli i 200 me REALIN është një mrekulli (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment