Champions League Futboll Sport

BËN GODITJEN E PARË NË MERKATO/ Skënderbeu arrin marrëveshjen me mesfushorin 23vjeçar (FOTO)

Lançinet Sidibe, pritet të jetë përforcimi i Skënderbeut në merkaton e janarit. Burime pranë klubit korçar bëjnë me dije se palët kanë arritur akordin paraprak, teksa pritet që në ditët në vijim të vijë edhe zyrtarizimi.

lancinet sidibe

Mesfushori 23-vjeçar pëlqehet nga trajneri Ilir Daja, teksa e ka pasur në skuadër kur drejtonte Flamurtarin.

Edhe pse në një moshë relativisht të re, Sidibe, ka plot 5 vite që aktivizohet në futbollin shqiptar, teksa në të kaluarën ka veshur fanellën e Luzit, Besëlidhjes, Flamurtarit dhe Teutës.

 

Related posts

LISTA E FRIKSHME/ 100 transferimet më të shtrenjta të të gjitha kohërave, ja kush kryeson

Delo.autor

“NUK ISHTE PENALLTI”/ Fillojnë reagimet për vendimin e gjyqtarit në finalen e Championsit (VIDEO)

Delo.autor

ASHPRSOHEN GJAKRAT/ Sergio RAMOS i bën “LIKE” fotos së LOVREN duke…(FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment