Bundesliga Futboll Sport

DËSHIRON ME ÇDO KUSHT AKORDIN/ Dortmund në sulm për lojtarin e “Los Blancos”, ja vendimi i madrilenëve

Borussia Dortmund dëshiron të nënshkruajë një marrëveshje përfundimtare me Realin për Achraf Hakimin. Mbrojtësi i krahut të djathtë ishte zbulimi më i mirë i verdhezinjëve në këtë sezon duke qenë vendimtar për gjermanët.

Kartoni i tij është në zotërimin e Realit dhe spanjollët e huazuan në Gjermani për t’u rritur profesionalisht. Ekipi madrilen dëshiron ta rikthejë në fund të sezonit, pasi marokeni ka bërë shumë mirë këtë sezon me skuadrën gjermane.

Dortmund dëshiron të ulet në bisedime me Realin dhe të mundohet të blejë Hakimin. Lojtari në një intervistë të fundit deklaroi se e zemra e tij ishte e ndarë ndërmjet Madridit dhe Dortmundit, prandaj nuk ishte i vendosur për të ardhmen.

Related posts

Deschamps publikon 23 emrat për Rusi 2018, nuk mungojnë surprizat

Sadik.Autor

Kukësi nis përforcimet, zbardhen tre dëshirat e klubit verilindor

Sadik.Autor

Franca ka një “hajmali”, ka fituar 10 finale nga 10 të luajtura

Sadik.Autor

Leave a Comment