Futboll Seria A Sport

I PAFAT/ Statistikat e RONALDOS në Itali, CR7 është edhe bomberi i… shtyllave

Ronaldo vazhdon të bëjë edhe te Juventusi atë që ka bërë gjithmonë në karrierë, teksa numëron 8 gola në Serisë A dhe 1 në Ligën e Kampioneve, në 15 dalje sezonale, 13 në kampionat dhe dy në Europë.

Por, me pak më shumë fat, sigurisht që golat e tij do të ishin më të shumtë. Këtu nuk po flasim për 108 goditjet e tij drejt portave rivale (të paktën 28 më shumë se çdo lojtar tjetër në pesë ligat më të mëdha të Europës), por të paktën sikur tri shtyllat, të cilat ka shkundur në Itali, ai do të ecte me një mesatare më të mirë. Kristiano Ronaldo është lider në Serinë A edhe i kësaj statistike, i ndjekur nga Lorenco Insinje i Napolit me 2 shtylla të goditura.

Related posts

RENDITJA NË SUPERIORE/ Mbyllet faza e parë, Vllaznia harron humbjen dhe kënaqet me kreun. 4 skuadra me pikë të barabarta

Delo.autor

Futbollisti JUVENTIN jep lajmin e bukur: Do bëhet sërish BABA (FOTO)

Isa.Autor

BAYERNI NË KAOS/ ROBBEN SHERR TË ASHPËR me trajnerin: Kështu nuk vazhdohet!

Isa.Autor

Leave a Comment