Futboll Sport

E BUJSHME/ Vllaznia ofron fantazistin e kombëtares modeste të Europës

Vllaznia ka bërë edhe goditjen e 3-të në këtë merakto janari.

Klubi shkodran pas mbrojtësit Mevlan Adili dhe sulmuesit nga Maqedonia e Veriut, Simeon Hristov, së fundi grupit i është bashkuar një tjetër futbollist që luan në repartin e avancuar. Bëhet fjalë për 30-vjeçarin moldav Eugen Sidorenco, i cili është një futbollist i rëndësishëm për kombëtaren Moldave pritet të jetë një vlerë e shtuar për organikën e trajnerit Mirsad Jonuz.

Aktualisht, klubi i Vllaznisë vijon përgatitjet dimërore në qytetin e Ohrit, ndërsa krahas punës në fushë që po bën trajneri Mirsad Jonuz, edhe drejtuesit po përpiqen të kompletojnë organikën për të konkurruar denjësisht në gjysmën e dytë të sezonit.

 

 

Related posts

HIDHET SHORTI NË CHAMPIONS/ Ja kundërshtari i Shkëndijës në turin e dytë (FOTO)

Delo.autor

KËRKOHEJ ME NGULM NGA MILAN/ Drejtori sportiv i “Zikaltërve” ndjek nga afër talentin e Serie A…

Delo.autor

BARCELONA KËRKON LAUTARON/ Marotta në “kundërsulm” për dy lojtarët e “Katalanasve”…

Delo.autor

Leave a Comment