Futboll Sport

MBAPPE NË RUSI? Trajneri i Rubin Kazan tenton “çmendurinë”: Do e merrja në ekip, është më i miri

Ish- trajneri i Rusisë Leonid Slutsky ka zgjedhur Mbappe si lojtarin ideal për ekipin e tij, Rubin Kazan.

Nuk dihet pse Slutsky ka bërë këtë deklaratë në një kohë kur ylli i PSG dhe kampioni i botës Mbappe po refuzon ekipe si Real Madrid.

‘Ndershmërisht do të thojë që Messi dhe Ronaldo janë opsione në sipërfaqe. Por unë do të merrja Mbappe. E para, është më i shtrenjtë, si dhe më i riu, më i shpejti dhe më premtuesi.’-  thotë Slutsky.

Jo pak lojtarë të talentuar zgjodhën disa vite më parë të luanin në Rusi si Hulk apo Willian. Por më pas u larguan.

Related posts

E BUJSHME/ Kategoria e Parë me 14 skuadra, katër klube rrezikojnë përjashtimin prej mjerimit

Delo.autor

DY SFIDAT MIQËSORE TË QERSHORIT/ FIFA publikon renditjen e re, shikoni ku pozicionohen Shqipëria dhe Kosova

Delo.autor

20 klubet që kanë fituar më shumë më 2017-ën

Sadik.Autor

Leave a Comment