Ekskluzive Futboll Seria A Sport

EMRE CAN DËSHIRON TË LARGOHET/ Juventus vihet në lëvizje, projekton shkëmbimin…

Mbretëresha e padiskutueshme e tregut të janarit është padyshim Interi, i cili po vendos një poker goditje për të synuar me vendosmëri titullin në kampionat, por diçka lëviz edhe te Juventus, ku pas goditjes së Kulusevskit për në Qershor për të tërhequr vëmendjen e Juventus është pyetja Emre Can. Mesfushori gjerman gjithnjë e më shumë është në kufijtë e projektit dhe pasi u përjashtua nga lista për Champions League ai nuk u përdor as në Kupën e Italisë kundër Udineses.

Dhe për këtë arsye, sipas asaj që shkruan Gazzetta dello Sport, ish-lojtari i Liverpool tani do të dëshironte të shkonte të luante diku tjetër dhe të mos humbiste Kombëtaren në “Euro 2020”. Agjenti i Emre Can do t’i kishte kërkuar Juventusit të bënte një krahasim në mënyrë që të vendosë të ardhmen në një kohë të shkurtër: Paratici gjithmonë ka thënë publikisht se nuk dëshiron ta vendosë atë në treg për një fitim kapitali (ai arriti në zero), por vullneti i lojtarit mund të ishte vendimtar për të ndryshuar kartat në tryezë.

IDEA E SHKËMBIMIT BERNARDERSCHI-RAKITIC

Por Juve në mesfushë nuk lëviz vetëm: Kulusevski është i kërkuar nga Inter, tani Paratici po studion lëvizje të reja për t’iu përgjigjur goditjeve të rivalit të tij të mikut Marotta. Sipas Repubblica, në fakt, në janar një shkëmbim tashmë i hipotezuar verën e kaluar me Federico Bernardeschi dhe Ivan Rakitic, të dy në kufijtë e projekteve të tyre përkatëse, mund të kthehen në modë. Ish-lojtari i Fiorentinës lufton të gjejë hapësirë ​​si mesfushor: Sarri gjithashtu e ka provuar atë si mesfushor, por numërimi i minutave ka qenë gjithnjë e më i pakët. Spanja: Do ta pranonin vetëm Juve ose PSG, kjo është arsyeja pse ata do të mendonin për ofertën e duhur nga Katalonja për shkëmbim.

AlpeSport.al

Related posts

TALENTI I KOMBËTARES U-19 DHURON SPEKTAKËL NË ITALI/ Sulmuesi Ibrahimi shënon super gol nga një kënd i pamundur (VIDEO)

Delo.autor

Hysaj “djeg” edhe mesfushorët me pasime, lë pas De Rosin dhe Biljan

Sadik.Autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Southampton-Manchester United, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 0-1

Delo.autor

Leave a Comment