FALË GOLIT SPECIAL NGA GOREAN PANDEV/ Genoa rikthehet tek fitorja pas 9 javësh në Serie A

Xhenoa ka gjetur fitoren në Serinë A, pas plot 9 javësh. Kuqblutë kanë mposhtur Sasuolon me rezultatin 2-1 falë golit special të realizuar nga Goran Pandev në minutën e 86. Sulmuesi maqedonas ka qenë me shumë fat, në momentin e shënimit, duke i siguruar fitoren e 3-të në 18 javë skuadrës së Nikolës.

ENifP_bWkAEanIO

Vendasit kaluan të  parët në avantazh me anë të Krishitos në minutën e 29-të nga pika e bardhë e penalltisë, ndërkohë që Obiang, realizoi 4 minuta më vonë, duke vendosur baraspeshën. Me triumfin e sotëm Xhenoa la vendin e fundit, duke parakaluar SPAL-in me 14 pikë.