Futboll Seria A Sport

I “DHUROI” FITOREN JUVENTUS ME DOPIETË/ I vetmi në histori, CR7 vendos rekordin e ri

Është sërish një Crisiano Ronaldo për rekord. Sulmuesi i Juventus realizoi një dopietë në sfidën e të dielës mbrëma, duke i dhënë bardhezinjve një fitore të rëndësishme në Seria A ndaj Parmës dhe rikonfirmuar kryesimin në klasifikim.

Por jo vetëm kaq. Me dy golat e të dielës ndaj Parmës, Cristiano Ronaldo bëhet futbollisti i vetëm në histori që ka shënuar gjithmonë të paktën 15 gola në sezon në një prej 5 kampionateve më elitare të Europës, duke filluar nga sezoni 2006/07 deir më sot. Plot 14 sezone pa ndërprerje, për një total prej 413 golash deri më sot.

Related posts

HUMBJA NDAJ FRANKFURT/ Inzaghi: Skuadra bëri atë çfarë duhet, ne nuk e…

Isa.Autor

Italia kundër Ronaldos në “San Siro”, ndeshja e katërt e Ligës së Kombeve

Isa.Autor

“GODITJE” e madhe për Milanin, UEFA e DETYRON klubin italian ta bëjë edhe këtë

Isa.Autor

Leave a Comment