Futboll Sport

KËRKOHEJ NGA CONTE/ Arsenal gati të “rrëmbejë” mbrojtësin francez…

Prej kohësh flitet në media se mbrojtësi i PSG-së, Lajvin Kurzaua, është një objektiv i Interit, me trajnerin Konte që dëshiron ta ketë nën urdhrat e tij.layvin-kurzawa-psg-paris-saint-germain_1xm18synz4twv1gl9ih3xwas6y

Lojtarit i përfundon kontrata në verë me klubin francez, dhe më pas do të jetë një lojtar i lirë. Megjithatë karriera e tij nuk pritet të vazhdojë në Serie A, por në Premier Ligë.

Sipas lajmeve të fundit, thuhet se Arsenali është në negociata të avancuar me PSG-në, për transferimin e mbrojtësit në Angli.

Londinezët për shkak të problemeve në prapa vijë, nuk do të presin deri në verë kur të jetë një lojtar i lirë, por po përpiqen ta marrin atë që në këtë merkato, dhe marrëveshja është shumë afër.

Related posts

Flet Manaj: Ja si ndikuan Shpresat e Shqipërisë në ekipin tim

Sadik.Autor

“DOJA TË VRISJA VETEN”/ Ish ylli i Real Madridit rrëfehet: Mourinho ishte gati ta rrihte CR7…

Delo.autor

Trajneri e krahason me Tottin, Harry Kane zbulon kushtin: Ja si qëndroj te Tottenham!

Q.Autor

Leave a Comment