Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Mbyllet ndeshja Juventus-Parma. Rezultati 2-1

Interi barazoi sonte në Lecce kështu që Juventus ka një mundësi të artë që të shmanget nga rivali i tyre kryesor sonte por s’pari duhet ta mposhtë Parmën

Juventus e pret sonte në stadiumin e vet skuadrën e Parmës.

Skuadra e Maurizio Sarrit ka një mundësi të artë që në rast fitore sot të shkëputet me pikë kundër Interit.

Në rast fitoreje ata do të ishin katër pikë më larg Interit të cilët dështuan për të fituar sonte kundër Lecces ku barazuan me rezultat 1-1.

Sarri në këtë takim sulmin ia ka besuar Dybalas dhe Ronaldos ku pas tyre do të luan Aaron Ramsey.

 

LIVE/ Juventus – Parma 2-1

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 46/ Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 43/ Juventus kalon në avantazh me golin e shënuar nga Cristiano Ronaldo.

MINUTA 1/ Nis sfida

Related posts

LAÇI shpërdoron shumë/ Kukësi në avantazh me një gol të MELOS (VIDEO)

Isa.Autor

LARGIMI NGA BARCELONA NË PIKËPYETJE/ Coutinho i çorodit të gjithë kur flet për klubin e ardhshëm

Delo.autor

RONALDO-JUVENTUS/ Deputeti Erion BRAÇE ka një mesazh për portugezin (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment