Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Mbyllet ndeshja Roma-Juventus. Rezultati 1-2

Juventusi mund të jetë kampion dimëror me një fitore sonte kundër Romës, kurse sonte starton Aaron Ramsey që do të jetë pas Paulo Dybalas dhe Cristiano Ronaldos, derisa Roma shpresat i ka tek Nicolo Zaniolo dhe Edin Dzeko

Interi barazoi 1-1 kundër Atalantas mbrëmë, një rezultat që direkt do të ndikojë tek pozita e dy skuadrave në gjysmën e sezonit.

Një fitore nga bardhezinjtë sonte do t’i bënte ata kampion dimëror, që do të thotë se do të jenë në krye të tabelës në gjysmën e sezonit, kurse Roma do të ishte me komode në pozitën e katër.

 

LIVE/ Roma – Juventus 1-2

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 68/ Roma ngushton shifrat me golin e shënuar nga Diego Perotti me penallti.

MINUTA 46/ Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 10/ Juventus dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Cristiano Ronaldo.

MINUTA 3/ Juventus kalon në avantazh me golin e shënuar nga Merih Demiral.

MINUTA 1/ Nis sfida

 

Related posts

“Griezmann qëndron në Spanjë”, Deschamps zbulon të ardhmen e sulmuesit

Sadik.Autor

MOTO GP/ Kampioni i botës: Ky motor s’bën për mua, por nuk largohem

Delo.autor

ÇMENDURIA/ Real Madrid ofron 310 milionë euro për PSG dhe 45 në vit për Neymar

Isa.Autor

Leave a Comment