Futboll Seria A Sport

MILAN-UDINESE/ Trajneri Pioli kërkon vazhdimësinë e fitoreve radhazi (FORMACIONET ZYRTARE)

Do të luhet në orën 12:30, ndeshja mes Milanit dhe Udinezes, e vlefshme për javën e 20-të të Serisë A.

Milani i drejtuar nga Pioli, kërkon vazhdimësinë pas dy fitoreve radhazi me Kaljarin dhe Spalin në kupë e kampionat.

Tekniku italian ka zgjedhur të luajë me skemën 4-4-2, ku në majën e sulmit do të jenë Leao dhe Ibra. Ndërkaq do të debutojë edhe Kjaer me fanellën kuqezi, në kampionat.

Ndërkaq Udineze rreshtohet me skemën 3-5-2 dhe në majën e sulmit luajnë Okaka dhe Lazanja.

Formacionet zyrtare:

Milan: Donaruma, Hernandez, Romanjoli, Kjaer, Konti, Kastijeho, Kesi, Benaser, Bonaventura, Leao, Ibrahimoviç.

Udineze: Muso, Bekao, Trost-Ekong, Nujtick, Sema, Fofana, Mandragora, De Paul, Larsen, Okaka, Lazanja.

milan

Related posts

SEZON PËR T’U HARRUAR/ Portieri Strakosha pritet t’i nënshtrohet operacionit, ja sa rrezikon të mungojë tek Lazio…

Delo.autor

LIVE/ Barceona-Atletico Madrid, Diego Kosta lë Atleticon me 10 veta në fushë

Delo.autor

I JASHTËZAKONSHËM/ Realizim i “çmendur” nga 65 metra, në Serinë B zgjedhin golin e vitit (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment