Futboll Shqipëri Sport

MIQËSORJA E YJEVE NË “AIR ALBANIA”/ Ish-sulmuesi i Kombëtares: Nuk maten yjet me kandarin e Lilës…

Ndeshja e bamirësisë “Luajmë dhe rindërtojmë së bashku” që do të zhvillohet ditën e nesërme në stadiumin “Air Albania” ka zhgënjyer një pjesë të madhe të ish futbollistëve të Kombëtares, të cilët e kanë shprehur hapur pakënaqësinë për listën e lojtarëve të ftuar që do të përfaqësojnë Shqipërinë.

Luci-Roland

Një ndër ta është edhe Roland Luçi! Nëpërmjet një statusi në faqen e “Facebook”-ut, ish-sulmuesi i Kombëtares, ka shpërthyer duke sulmuar organizatoret e këtij eventi bamirësie.

SHPËRTHIMI I ROLAND LUÇIT:

Per aktivitetin bamires te neserm qe uroj te shkoje sa me suksesshem, nuk e kam pare listen e yjeve te Kombetares shqiptare, sigurisht yjeve te matur me kandarin e Sindikates se futbollisteve qe del hapur si dordolec i Federates ne kete rast, por pashe disa reaksione mbasi mora vesh se shume kishin mbetur “mbrapa listes”, dhe per pasoje kane lindur diskutime.
Po aq e veshtire ishte tu dergohej atyre qe mendohen te aktivizohen ftesa reale, kurse gjithe te tjereve per kortezi nga nje ftese fiktive? Pse kandari i Andi Liles apo ndonje miopi tjeter qe merr rrogen ne Federate eshte ai qe percakton kush eshte yll e kush satelit?
E me ftesa per te gjithe, duke filluar me Bizin e madh, paçka se s ka asnje shans qe te luaj, bile as ta shikoj aktivitetin, por mund te pershendeste nga tribuna se do te ndihej pjese e tij, e keshtu s do te kishte as diskutime, supozime e mallkime.

Nejse une ne fakt e kisha tjeter kund.
Shikoni, ylli me i madh mungonte dhe askush nuk e permend, ylli pa te cilin do e shihnim Europianin ne enderr.
Ismail Morina, Ballisti i famshem i tre pikshit serb dhe dronit te Beogradit ishte ai qe na dergoi ne Europian dhe ai duhej te ishte simbolikisht aty, ne krye te sofres.

Roland Luci

Related posts

CHAMBERLAIN në paterica, por Perri Eduards ia qetëson dhimbjet (FOTO)

Isa.Autor

AS BUFFON AS NEUER/ Ja kush është portieri më i mirë në botë…

Isa.Autor

Seria A/ ​Immobile në ndjekje të rekordit të Higuain

Q.Autor

Leave a Comment