Futboll Sport

PAS ZYRTARIZIMIT TEK JUVENTUS/ Rabiot mahnitet me “Topit të Artë” në muze: I vërteti është ky… (VIDEO)

Për Adrien Rabio, dita e sotme nuk ishte vetëm ajo e firmës në kontratë dhe prezantimit para gazetarëve në Itali. Futbollisti  francez që iu bashkua së fundmi Juventusit si iojtar i lirë, ka kaluar disa minuta mes historisë bardhezi, duke u informuar edhe më sulm për klubin tij të ri në muzeun e këtij të funti në stadiumin torinez.

Një nga gjërat tek të cilat ai është ndalur më me shumë kuriozitet, ishte një stendë ku gjendej “Topi i Artë”. Lojtari e pa me shumë interes dhe pastaj pyeti Pavel Nedved, i cili po e shoqëronte më këtë vizitë,

“I vërteti është ky?”, ishin fjalët e tij. Nedved ishte personi i duhur për të pyetur dhe ai konfirmoi gjithçka, duke treguar se trofeu ishte pikërisht ai që mishte marrë ylli cek në vitin 2003, kur kishte qenë pjesë e Juventusit.

Related posts

Karsdorp nuk luan, kontributin për Romën e jep e fejuara Astrid Bell (FOTO)

Sadik.Autor

“ATË QË BËRI RONALDINHO NUK DO E HARROJË KURRË”/ Messi kërkon 500 gola në La Liga (FOTO+VIDEO)

Delo.autor

BARCELONA ARRITI AKORDIN ME RABIOT/ Firma e kontratës së yllit francez ngec për 5 milionë euro, ja arsyeja

Delo.autor

Leave a Comment