Futboll La Liga Sport

NJË REPART I TILLË TREMB EUROPËN/ 100 milionë euro për 5 yje, çfarë biznesi nga Real Madridi

100 milionë euro në ditët e sotme nuk mjaftojnë ndoshta për të blerë një lojtar, por ja që Reali i Madridit ka bërë biznes dhe ka transferuar 5 lojtarë, për të ndërtuar një nga mesfushat më të mira në botë.

Është e vërtetë, sepse Luka Modriç, Toni Kros, Kasemiro, Isko dhe Valverde kanë kushtuar 100 milionë euro.

Për momentin janë një nga repartet që e kanë zili të gjithë dhe Zinedin Zidan është me fat që po i stërvit. Sipas “transfermarkt”, përveç Luka Modriç të tjerët e kanë shtuar vlerën e tyre në treg dhe të gjithë bashkë kushtojnë 230 milionë euro.

Një repart i tillë tremb Europën dhe Zinedin Zidan është i bindur që mund të bëjë rrugë në Ligën e Kampioneve.

Related posts

KUSHTOI 30 MILIONË EURO/ Atletico Madrid arrin marrëveshjen me mbrojtësin e Premier…

Delo.autor

ANA TJETËR E KUALIFIKIMIT/ Festa e lotëve të gëzimit në korridoret e “Anfield” (FOTO)

Delo.autor

SKANDALOZE/ Khabib po e qëllonte furishëm, MC Gregor: Është vetëm BIZNES, mos më…(VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment